Ankara Butik Dershane Nedir?

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Ankara Butik Dershane Nedir?

Ankara Butik Dershane Nedir?

Ankara butik dershane son yıllarda çokça karşımıza çıkan bir kavramdır. Ankara’daki dershaneler arasında yer edinen bu dershanelerde sınıf mevcudu 4-6 olmaktadır. Her öğrencinin donanımı, öğrenme şekli ve öğrenme düzeyi birbirinden farklıdır. Öncelikli olarak yapılan sınavlar ile öğrencilerin öğrenme düzeyleri görülür ve sınıflar buna göre oluşturulur. Neredeyse kişiyi özel olarak hazırlanan programlar ile öğrencilerin başarısı da artırılır. Özellikle zaman yönetimi açısından butik dershaneler yarar sağlıyor. Öğrenci sayısının az olması sebebi ile ders takibi ve öğrenci takibi kolay olurken eğitimin kalitesi ve elde edilen verim de artıyor. Öğrencinin eksik görüldüğü konularda bir çizelge hazırlanıyor ve bu yollar kusursuz bir çalışma planı düzenlenmiş oluyor.

Butik Dershane Mi, Özel Ders Mi?

Özellikle kitle dershanesi ya da klasik dershane olarak kabul edilecek olan dershanelerin kişiye ayrılan zamanlarının yetersiz olması sebebi ile doğan Ankara butik dershane öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarının karşılaması için yeterli olmaktadır. Ankara özel ders eğitimi ile bu butik dershaneler arasındaki farklar merak edilmekle birlikte özellikle her öğrenciye 1 adet eğitim koçu düşmesi, sınıf mevcudunun az olması, öğretmen ile öğrenci arasında birebir iletişim olmasına karşın özel derse göre fiyatlar daha makuldür. Öğrencinin hem özel ders alıp hem de kitle dershanelerine gitmesi de maliyetli olacaktır.

Butik Dershane Fiyatları

Kitle dershanelerde 20-25 kişilik sınıflar olurken butik dershane mevcudu daha azdır. Özel ders Ankara ile kıyaslığında butik dershanelerin fiyatlarının daha uygun olduğu görülmektedir. Bu tip dershanelerde ise öğrenci sayısı az olduğundan ve eğitim birebir yapıldığından dolayı fiyatlar kitle dershanelerine göre bir tık daha yüksektir. Fakat hem dershane hem de özel ders ihtiyacının aynı anda karşılandığı bu kurumlar özel derse nazaran da uygun olmaktadır. Kişiye özgü çalışma programları, eğitim eksikliklerinin giderilmesi, danışmanlık hizmetleri, birebir iletişim, etüt gibi imkânlar da değerlendirildiğinde elbette ki butik dershanelerin daha avantajlı olduğu gözleniyor. Bu tür dershanelerde eğitime yeterli zaman ayrılacağından dolayı ek bir ders almaya gerek kalmaz ve kaliteli bir eğitim dönemi geçirilmiş olur.

 

Henüz yorum yapılmamış ilk yorum yapan siz olun...
Yorum Yap
 
 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
23 51
Kariyer
Planlama
Hangi Meslek?
Hangi Bölüm?
Hangi Lise?
Hangi Üniversite?
Hangi Şehir / Ülke?
Kariyer bölümünün alt açıklaması buradan yazılacak. Panelden dil çevirilerinden düzenlenebilir.
Kariyer
Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım
 
 
 
 
 
FacebookTwitterinstagram
Mutlukent Mahallesi 2074 Sokak No:13 Ümitköy-Çankaya/ANKARA
0532 720 32 25
0532 720 32 25
info@nanomedya.com.tr
© Odtulüler / 2018 tüm hakları saklıdır.