Doğru Dershane Seçimi

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Doğru Dershane Seçimi

Doğru Dershane Seçimi

Her anne baba çocuğu için en iyisini ister, bu nedenler konu dershaneye geldiğinde veliler en iyi dershane arayışına girerler. Dershane, çocuğun okul haricinde uzun zaman geçireceği bir yer olduğu için dershane seçimi basite indirgenmemelidir. Daha ilgiye ihtiyaç duyan bir öğrenci için birebir ders veren,  örneğin öğrencinin ihtiyacı olduğu düşünülüyorsa dershane derslerine ek fizik özel ders veren kurumlar tercih edilmelidir. Bu durumda öğrencinin ihtiyacı ön planda olacaktır ve derslerinde yakalayacağı başarı diğer kurumlarda olacak olana göre daha fazla artacaktır. Öğrencinin artan notları ile hem veli hem de öğrenci emeklerinin karşılığını aldığını hissettiği zaman alınan verim daha da artacaktır.

Dershane Seçiminde Kriterler

Dershane seçilirken dikkat edilmesi gereken belirli kriterler vardır. Ankara’daki en iyi dershaneler sıralamasına bakıldığında neredeyse hepsinin bu kriterleri karşıladığı görülmektedir. Bu kriterler sırasıyla;

  • Ulaşılabilirlik,
  • Eğitim Kalitesi,
  • Öğretmen Kadrosu,
  • Ders Saatleri,
  • Aylık/Yıllık Ücretlendirme, olarak sıralanabilir.

Bu kriterlere uygun dershaneler hem öğrenci hem de veli açısından en yüksek verimin alınmasında ilk sıralarda gelirler. Birçok veli dershane seçiminde bu kriterlerin tamamını veya büyük bir çoğunluğunu dikkate alır. Bu kriterler dershanenin kalitesini belirlese de dikkat edilmesi gerekenler arasında rehberlik birimi ve idari kadro da olmalıdır.

Kriterler Nasıl Belirlenir?

Bahsedilen bütün bu kriterler yeni kurulmuş bir dershanede yönetici kadro ve kurucular tarafından belirlenirken, köklü dershanelerde kuruluştan bu yana belirli kalıplar ile belirlenmektedirler. Veli ise bu kriterlere uygunluğu yalnızca kuruma giderek, öğretmenler ve öğrenciler ile yüz yüze görüşerek denetleyebilir. Öğrencilerin uzun zaman geçirdikleri dershanelerde geçirilen zamanın uzun olmasının yanı sıra kaliteli de olması gerekmektedir. Öğrenciye kaliteli, rahat bir çalışma ortamı sağlayamayan bir kurumun en iyi dershaneler arasına girmesi beklenmemelidir. Dershane seçimindeki yanlışlıklar sonucu dönem içerisinde bir veya birkaç kurum değiştiren bir öğrenciden, düzenli olarak tek bir kuruma giden bir öğrencinin aldığı verim beklenemez, beklenerek öğrenci strese sokulmamalıdır. Yanlış tercihlerden sorumlu olarak öğrenci görülürse bu çocuğu daha geriye taşıyacaktır.

 

Henüz yorum yapılmamış ilk yorum yapan siz olun...
Yorum Yap
 
 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
23 51
Kariyer
Planlama
Hangi Meslek?
Hangi Bölüm?
Hangi Lise?
Hangi Üniversite?
Hangi Şehir / Ülke?
Kariyer bölümünün alt açıklaması buradan yazılacak. Panelden dil çevirilerinden düzenlenebilir.
Kariyer
Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım
 
 
 
 
 
FacebookTwitterinstagram
Mutlukent Mahallesi 2074 Sokak No:13 Ümitköy-Çankaya/ANKARA
0532 720 32 25
0532 720 32 25
info@nanomedya.com.tr
© Odtulüler / 2018 tüm hakları saklıdır.