İdeal Dershane

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
İdeal Dershane

İdeal Dershane

İdeal dershane nasıl özelliklere sahip olmalıdır? Dershane seçilirken birçok seçenek arasında seçim yapmakta zorlanan veliler yıllardır ideal dershane arayışındadır. En iyi dershane budur denilemeyeceği gibi bazı özellikleri ile diğer dershanelerden ayrılan kurumlar vardır. İdeal dershane öğrencinin ihtiyacını karşılayacak uygulamalar, deneyimli ve ilgili bir öğretmen kadrosu, iyi bir ödev takip sistemi, iyi bir rehberlik birimi gibi özelliklere sahip olmalıdır. Bunların yanında deneme sınavlarının sıklığı ve takibi, nasıl hazırlandığı ve oluşturulan sınav ortamları önemlidir. Kurumun veli ile olan iletişimi ilk görüşmede çok önemlidir, ilk görüşmede kurum ile olan iletişim sağlıklı ve pozitif bir şekilde yürütülebildiyse ve dershane bahsedilen kriterleri karşılıyorsa, tebrikler ideal dershanenizi buldunuz.

İdeal Dershanede Öğrenci Görüşü

Veli için ideal olan bir dershane öğrenci için tamamen velinin görüşüne zıt şeyler ifade edebiliyor olabilir. Dershanede uzun süre zaman geçirecek, dershaneden en iyi şekilde faydalanacak olan öğrenci dershaneden istediği, aradığı verimi ve ilgiyi alamıyorsa, veli için ideal olan bu dershane öğrenci için bir zindana dönebilir. Odtülüler eğitim kurumu ve matfen dershanesi artık birer etüt merkezi, dershane olmaktan çıkarak özel lise haline gelmiş olan kurumlardır. Bu değişim ancak dershanenin hem veli hem de öğrenci tarafından ideal dershane olarak görülmesi, benimsenmesi ile mümkün olabilir. Öğrenciye ve veliye çözüm odaklı yaklaşan bu kurumlar kuruldukları günden bu yana kendilerini giderek geliştirmekte ve büyümektedirler.

İdeal Dershane Neden Önemli?

İdeal dershanenin önemi öğrencinin ders programına bakıldığında ortaya çıkar. Bu programa bakıldığında bariz bir şekilde dershanenin önemi göz önüne çıkacaktır. Öğrencinin okulda gördüğü dersleri pekiştirdiği, ödevlerini yaptığı, anlamadığı soruları sorduğu ve en önemlisi okul harici vaktinin çoğunu geçirdiği dershane öğrencinin programına bakıldığında önemli bir yere sahiptir. Ankara dershaneler açısından kalabalık bir şehirdir ve bunca kurum arasından ideal kurumun bulunması öğrencinin bu vaktini en iyi geçirmesi konusunda büyük önem teşkil eder. Öğrencinin sevdiği bir kurumda soru çözmesi ile sevmediği bir kurumda zorla soru çözmesi arasında çok büyük fark vardır.

 

Henüz yorum yapılmamış ilk yorum yapan siz olun...
Yorum Yap
 
 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
23 51
Kariyer
Planlama
Hangi Meslek?
Hangi Bölüm?
Hangi Lise?
Hangi Üniversite?
Hangi Şehir / Ülke?
Kariyer bölümünün alt açıklaması buradan yazılacak. Panelden dil çevirilerinden düzenlenebilir.
Kariyer
Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım
 
 
 
 
 
FacebookTwitterinstagram
Mutlukent Mahallesi 2074 Sokak No:13 Ümitköy-Çankaya/ANKARA
0532 720 32 25
0532 720 32 25
info@nanomedya.com.tr
© Odtulüler / 2018 tüm hakları saklıdır.