Öğrenci İçin Dershane

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Öğrenci İçin Dershane

Öğrenci İçin Dershane

Dershane seçerken kararı sadece velinin alması ve buna bağlı olarak öğrencinin mutsuz olması sık görülen bir durumdur. Dershane seçim sürecinde dershanenin veli için değil öğrenci için seçildiği unutulmamalıdır. Dershane seçme kimya özel dersi veya fizik özel ders öğretmeni seçmek gibi değildir. Dershane öğrencinin zamanının büyük bir bölümünü geçireceği okuldan ayrı bir kurumdur. Piyasadaki birçok farklı dershane arasından seçim yapmak veliler açısından zor olsa da velilerin seçim yaparken birinci öncelikleri fiyat olmamalıdır. Dershane seçimi ücretine göre yapılırsa haliyle en düşük ücretli dershane seçilecek ve öğrenci için uygun olup olmadığına bakılmayacaktır. Öğrencinin sözünün büyük önem teşkil ettiği bir konu olan dershane seçimi, öğrencinin hayatında önemli rol oynayabilir.

Neden Dershane?

Dershane aslında zorunluluğu olan bir şey değildir. Dershaneye gitmeyen öğrenci derece yapamaz, dershane olmadan iyi puanlar alınamaz gibi bir kaide yoktur. Ama dershanenin öğrencinin hali hazırda var olan başarısına büyük oranlarda katkıda bulunduğu ve öğrenciyi bulunduğu noktanın ilerisine taşıdığı çok net bir gerçektir. En iyi dershane veya en kötü dershane ayırt etmeksizin öğrenci kendisine uygun ekstra çalışma ortamını bulduğu zaman, tek başına ulaşabileceği noktanın çok daha ilerisine ulaşmaktadır. Bir öğrenci her gün düzenli çalışıyor, ödevlerini eksiksiz yapıyor ve dersleri dinliyor olabilir ama herkesin öğrenme hızı ve yöntemi farklıdır. Bütün bunlara rağmen x konusundan bir noktayı kaçıran öğrencinin yardımına dershane koşar. Gerek evdeki çalışması gerekse ödevlerinin telafi edemediği bu açığı dershane tespit eder ve kapatılması için elinden geleni yapar.

Dershanenin Faydaları

Dershane öğrencinin kendisinin dahi farkında olmadığı eksiklerin fark edilmesinde ve onarılmasında büyük rol oynar. Dershaneciliğin eski isimlerinden olan matfen dershanesi örnek alınacak olursa, yürüttükleri sistemin tamamen öğrencinin eksikliklerinin fark edilmesine yönelik olduğu görülebilir. Eksiklik fark edildiği anda yeni konuya geçilmeden, eksiğin tamamlanması daha da zorlaşmadan, eksik olan konu üzerinde durulur ve öğrencinin hiçbir konu atlamadan tek tek her konuyu öğrenmesi sağlanır. Bu durumda dershaneye giden bir öğrencinin başarısında artış görülür.

 

Henüz yorum yapılmamış ilk yorum yapan siz olun...
Yorum Yap
 
 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
23 51
Kariyer
Planlama
Hangi Meslek?
Hangi Bölüm?
Hangi Lise?
Hangi Üniversite?
Hangi Şehir / Ülke?
Kariyer bölümünün alt açıklaması buradan yazılacak. Panelden dil çevirilerinden düzenlenebilir.
Kariyer
Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım
 
 
 
 
 
FacebookTwitterinstagram
Mutlukent Mahallesi 2074 Sokak No:13 Ümitköy-Çankaya/ANKARA
0532 720 32 25
0532 720 32 25
info@nanomedya.com.tr
© Odtulüler / 2018 tüm hakları saklıdır.