Öğrencilerin Ankara Dershaneleri Hakkındaki Görüşleri

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Öğrencilerin Ankara Dershaneleri Hakkındaki Görüşleri

Öğrencilerin Ankara Dershaneleri Hakkındaki Görüşleri

Dershaneler artık hayatımızın birer parçası. Kimi öğrenci ilköğretim döneminde kimi ortaöğretim döneminde kimisi de yükseköğretimde dershanelerle tanışıyor. Üstelik Türkiye’deki algı da dershane olmadan bir çalışma sistemiyle başarıya ulaşılamayacağı yönünde. Öğrencilerin dershaneler hakkındaki görüşleri de hemen hemen bu yönde. Yapılan bir araştırma çoğu öğrencinin dershaneleri okuldan daha çok önemsediği gibi bir sonuç ortaya çıkarmış durumda.

Peki, öğrenciler Ankara’daki dershaneler hakkında neler düşünüyor.

Ankara’da diğer kentlere göre dershane sayısı oldukça fazla. Birbirinden farklı kalitede ve lokasyonda bulunan bu eğitim kurumları ise birbirlerinden bazı uygulamalarıyla ayrılıyor. Öğrenciler bu noktada eğitimlerine verdikleri değerin yanı sıra dershanelerin kendilerine sundukları sosyal projelere de oldukça önem veriyor. Üstelik günümüzde bilgisayar ve telefonların öğrencilerin sosyalleşmesinin önüne geçtiğini düşünürsek bu türden sosyal projelerin önemi daha da artıyor.

Her Öğrenciye Hitap Eden Çalışma Programlarıyla Öğrenciler Başarıya Koşuyor

Bunun yanı sıra öğrenciler dershaneler olmadan iyi bir liseye ya da üniversiteye yerleşemeyeceklerini düşünüyor. Bu algı dershanelerin başarılı eğitim programlarıyla açıklanabilir. Okullarda öğretilen müfredatla birlikte öğrencilere soru çözme teknikleri ve çok farklı soru tipleriyle eğitim sağlayan dershaneler bu konuda oldukça başarılı.

Her öğrencinin bilgiyi öğrenme aşaması farklı gerçekleşebilir. Bu da öğrencinin hem kendisini iyi tanıması hem de kendisini iyi anlatabilmesiyle mümkün. Bu noktada aileler de çocuklarının ihtiyacı olduğu eğitimi doğru saptayabilmeleri gerekiyor.

Rekabet ve Performans Koşulları

Dershanelerde alanında uzman isimler tarafından hazırlanan programlarla her öğrenciye uygun bir çalışma ortamı yaratılıyor. Öğrenciler de kendilerine uygun olan bu programlarla hem daha iyi hissediyorlar hem de başarıya ulaşma noktasında daha istikrarlı adımlar atıyorlar. Eğitim süreci öğrencilerin geleceğini de yakından ilgilendirdiğinden aileler bu konuda gereken neyse onu yapmak istiyorlar. O yüzden ailelerin de en iyi eğitimi veren kurumlara ulaşması ve çocuklarını güvenli ellere teslim etmeleri gerekiyor.

Özellikle Ankara’daki dershaneler, hem rekabet koşulları açısından hem de performans açısından birbirleriyle yarışıyor. Özellikle velilere ve öğrencilere sunulan fırsatlar oldukça geniş. Sizler de çocuklarınız için en iyi tercihi daha uygun fiyatlarla yakalayabilirsiniz. Ancak şunu unutmamalısınız Ankara’da faaliyet gösteren dershane kurumları öğrenciler için fark yaratıyor.

 

 

Henüz yorum yapılmamış ilk yorum yapan siz olun...
Yorum Yap
 
 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
23 51
Kariyer
Planlama
Hangi Meslek?
Hangi Bölüm?
Hangi Lise?
Hangi Üniversite?
Hangi Şehir / Ülke?
Kariyer bölümünün alt açıklaması buradan yazılacak. Panelden dil çevirilerinden düzenlenebilir.
Kariyer
Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım
 
 
 
 
 
FacebookTwitterinstagram
Mutlukent Mahallesi 2074 Sokak No:13 Ümitköy-Çankaya/ANKARA
0532 720 32 25
0532 720 32 25
info@nanomedya.com.tr
© Odtulüler / 2018 tüm hakları saklıdır.