Öğrenciye Gösterilen İlgi

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Öğrenciye Gösterilen İlgi

Öğrenciye Gösterilen İlgi

Dershane öğrencinin kendi çalışmasına ek bir ortam sunduğundan dolayı öğrencinin eksiklerini kapamayı amaçlamaktadır. Öğrenciye gösterilen ilginin yoğun olduğu dershanelerde daha eksik oluşmadan eksiğin ortaya çıkmamasının sağlandığı görülmektedir. Matfen dershanesi yorumlar bölümüne bakıldığında en iyi yorumları alan dershanelerden birisidir. Bu iyi yorumları öğrencilerine göstermiş olduğu yüksek ilgiye borçlu olan matfen dershanesi yıllar boyunca diğer dershaneler için bir yol gösterici olmuştur. Öğrencisine karşı ilgisiz olan bir dershanede, öğrencinin eksiklerinin farkına varılamayacağı gibi ödev ve görev kontrolü yetersiz kalır. Bunun sonucunda dershaneye gitmesine rağmen başarısında herhangi bir değişim olmaması nedeniyle, velinin ilk suçladığı kişi olan öğrencinin başarısına gerileme dahi görülebilir.

İlgi Neden Önemli?

Öğrenciye gösterilen ilgi demek her öğrenci ile tek tek, yüz yüze görüşmek ve dertlerini sormak demek değildir. Öğrenciye gösterilen ilgi görev ve sorumluluklarının takip edilmesi, nasıl bir çalışma ortamına ihtiyaç duyduğunun analiz edilmesi gibi birçok farklı şey olabilir. En iyi dershaneler incelendiğinde neredeyse hepsinde görülen ortak nokta budur. Öğrenciye gösterilen yüksek ilgi, yeterli psikolojik danışma ve rehberlik birimleri, sorumluluk takibi ve öğrencinin ihtiyacına göre çalışma tarzı sunulması, bu listedeki dershanelerin ortak noktalarıdır. Bütün bu ortak noktaların ortak noktası ise hepsinin öğrenciye gösterilen ilginin arttırılması sonucu edinilen gelişmeler olmasıdır.

Öğrenci Bu Durumdan Haberdar mı?

Peki, dershane öğrencileri kendilerine ve gelişimlerine gösterilen ilginin farkındalar mı? Öğrenciler bu ilginin farkına varmasalar bile bu ilgi sonucu ortaya çıkan başarı ve farklılığın pekâlâ farkındalar. Bu başarı artışının farkına varılması ise dershaneye olan bağlılığı arttıracağı gibi dershanenin bütün bu uğraşlarının da boşa gitmediğinin kanıtıdır. Odtülüler eğitim kurumu ve matfen gibi kurumların kendilerine bağlı ve yüksek başarılı öğrenciler yetiştirmesinin yegâne temeli öğrenciye gösterdikleri ilgi ve bunun sonucunda doğan başarıdır. Bu durumdan en az öğrenciler kadar memnun olan bir grup daha varsa onlar da velilerdir. Çocuklarının olabilecek en yüksek başarıya ulaştığını görmek ve bunun beraber verdikleri kararlar sonucu olması velilerin doğru kararı verdiklerini hissetmelerini sağlar. 

 

Henüz yorum yapılmamış ilk yorum yapan siz olun...
Yorum Yap
 
 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
23 51
Kariyer
Planlama
Hangi Meslek?
Hangi Bölüm?
Hangi Lise?
Hangi Üniversite?
Hangi Şehir / Ülke?
Kariyer bölümünün alt açıklaması buradan yazılacak. Panelden dil çevirilerinden düzenlenebilir.
Kariyer
Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım
 
 
 
 
 
FacebookTwitterinstagram
Mutlukent Mahallesi 2074 Sokak No:13 Ümitköy-Çankaya/ANKARA
0532 720 32 25
0532 720 32 25
info@nanomedya.com.tr
© Odtulüler / 2018 tüm hakları saklıdır.