Özel Ders Neden Yetersiz?

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Özel Ders Neden Yetersiz?

Özel Ders Neden Yetersiz?

Tek bir eksik konu üzerinde yoğunlaşıp özel ders alabilecekken dershaneye gitmek kimilerine saçma geliyor olabilir. Aslında bu fikirde bir doğruluk payı olabilir. Dershaneye gitmek yerine eksik olan dersten örneğin fizik özel ders veya kimya dersi almak akla daha yatkın bir fikir olabilir. Ama bir ay boyunca özel ders almak ile dershaneye gitmek arasında büyük bir fark vardır. Dershanelerde de eksik olan konu giderilebileceği gibi diğer derslerden de ekstra destek alınmaktadır. Özel derste ise yalnızca tek bir dersteki eksik giderilebilir. Dershaneye bakıldığında yalnızca ders değil düzgün ödevlendirme, etüt sistemleri uyguladıkları görülmektedir, bütün bunlar dershanenin artılarıdır.

Her Dersten Özel Ders

O zaman her dersten özel ders almalıyım diyebilirsiniz. Bu durumda işin içine dershanenin sunmuş olduğu ekstra imkânlar ve belki de en önemlisi ücretler girer. Ücretlendirmeye bakılacak olursa her dersten alınacak olan özel dersin aylık ücreti dershanenin yaklaşık olarak 2 katına denk gelmektedir. En iyi dershaneler bile ücretleri açısından özel dersten daha uygundur. Ücretlendirme haricinde yine de özel ders ile dershanenin sağlayacağı düzgün çalışma ortamı, etüt saatleri ve görev takibi sağlanamaz. En iyi özel ders öğretmenleri ile alınacak olan özel ders hizmeti bile performans açısından dershanenin gerisinde kalacaktır.

Öğrenciye Göre Seçim

Bütün bu yazılanlara bakılarak özel ders alınmamalı, çok kötü seçim gibi bir düşünceye kapılmak ta yanlış olacaktır. Bütün bu bahsedilenler genel öğrenci ve veli kitlesi baza alınarak yazılmıştır. Eğer öğrenci özel ilgiye ihtiyaç duyan, evde çalışarak çok daha iyi anlayan, öğretmen ile birebir iletişime geçerek dersi daha iyi anlayacak bir yapıya sahip ise kimya özel dersi veya diğer özel dersleri almasında bir sakınca yoktur. Veli eğer bütün derslerden alınacak olan özel ders ücretini karşılayabiliyorsa ve öğrencinin gerçekten buna ihtiyacı var ise özel ders ile dershaneye göre daha iyi verim alınabilir. Hangi seçeneğin daha iyi olacağının kararlaştırılması okul, öğrenci ve aile arasında yapılacak olan ortak bir görüşme ile belirlenmelidir.

 

Henüz yorum yapılmamış ilk yorum yapan siz olun...
Yorum Yap
 
 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
23 51
Kariyer
Planlama
Hangi Meslek?
Hangi Bölüm?
Hangi Lise?
Hangi Üniversite?
Hangi Şehir / Ülke?
Kariyer bölümünün alt açıklaması buradan yazılacak. Panelden dil çevirilerinden düzenlenebilir.
Kariyer
Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım
 
 
 
 
 
FacebookTwitterinstagram
Mutlukent Mahallesi 2074 Sokak No:13 Ümitköy-Çankaya/ANKARA
0532 720 32 25
0532 720 32 25
info@nanomedya.com.tr
© Odtulüler / 2018 tüm hakları saklıdır.