Uzaktan Eğitim Programları

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Uzaktan Eğitim Programları

Uzaktan Eğitim Programları

Türkiye eğitim sisteminde ilk,orta ve lise öğretimi vardır .Bunları başarıyla tamamlayan her birey üniversite sınavına girip yeterli puanı aldıktan sonra üniversiteye gitme hakkına sahip olur.Okullarda verilen eğitimin yanında bu eğitimleri destekleyecek verilerle öğrenme kalıcı hale getirilmeye çalışılır.Kalıcı hale gelmesinden önce öğretme ve öğrenme süreci kolaylaşır.Bu noktada uzaktan eğitim devreye girer.Gerekli dokümanlar bilişsel aletler üzerinden öğrenciye iletilir.Gerekli ders kayıtları ve notlar desteğiyle öğrenme daha efektif olur. Uzaktan eğitim programları etkileri sadece okul alanında değil birçok eğitim alanında da insanlara yardımcı olur. Gerek hobilerini geliştirmede gerekse kendilerini mesleki açıdan daha da geliştirmede bu programlardan faydalanıp hayallerini gerçekleştirebilirler.Bundan hemen hemen herkes faydalanabilir.Ulaşımı ise oldukça kolaydır.

Uzaktan Eğitimin Faydaları Nelerdir?

Dünyada birçok uzmanlık alanı mevcuttur.Bu uzmanlık alanında kendilerini yetiştirmiş nice eğitmenler bulunur.Günümüz teknolojisinin verdiği imkanlar akılları durduracak kadar hızlıdır.Gelişen teknoloji hayatın her alanında bizlere yardımcı olurken eğitim alanında da bizleri yalnız bırakmıyor.Uzaktan eğitimle kendinizi geliştirmek istediğiniz alanda herhangi bir zaman diliminde herhangi bir yerde kolaylıkla bunu sağlayabilirsiniz.Uzaktan eğitimin faydalarını görmek  her yaş grubundaki inan için mümkündür.Yeni bir dil öğrenmenin yaşı yoktur mesela.Her nerede olursanız olun bu eğitimin faydalarını görmeniz gayet mümkündür.Alanındaki birçok uzman hocadan eğitim almak eskisi kadar zor bir şey değildir.Bundan faydalanmak için bilişim teknolojilerinin bizlere sunmuş olduğu bu kolaylığı hayatımızda bir düzene oturtmak yeterlidir.Düzenli olarak ders kayıtlarını dinlemek etkisini arttıracaktır.

Covid19  Kapsamı Sebebi ile Uzaktan Eğitime mi Geçildi?

Günümüzde dünya büyük bir salgınla mücadele ediyor. Solunum yollarıyla bulaşan ölümcül bir hastalıkla savaşan insanlar bu salgını kökünden yok etmek için canla başla çalışıyorlar.Covid 19 un eğitime etkisi   de oldu. Bu salgını önlemek için birçok değişiklik yapıldı .Haliyle eğitim sistemi de bundan çok etkilendi.Bu virüsten dolayı birçok eğitim kurumu uzaktan eğitime geçmek durumunda kaldı.Buna ilköğretim,ortaöğretim,lise ve üniversitenin yanında birçok kurs da dahil oldu .Özel eğitim kurumlarının birçoğu bu kapsamda eğitime uzaktan eğitim ile devam etme kararı aldı.Kendilerine özel olarak oluşturdukları platformlar üzerinden kendi kurdukları sistem ile öğrencilerine ulaşmayı hedeflediler. Bu süreçte eğitimin sürekliliği bu şekilde sağlanmaya çalışılıyor.En etkili şekilde herkese ulaşılmak hedefleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Henüz yorum yapılmamış ilk yorum yapan siz olun...
Yorum Yap
 
 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
23 51
Kariyer
Planlama
Hangi Meslek?
Hangi Bölüm?
Hangi Lise?
Hangi Üniversite?
Hangi Şehir / Ülke?
Kariyer bölümünün alt açıklaması buradan yazılacak. Panelden dil çevirilerinden düzenlenebilir.
Kariyer
Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım
 
 
 
 
 
FacebookTwitterinstagram
Mutlukent Mahallesi 2074 Sokak No:13 Ümitköy-Çankaya/ANKARA
0532 720 32 25
0532 720 32 25
info@nanomedya.com.tr
© Odtulüler / 2018 tüm hakları saklıdır.